Zmeny

Autor: sona hruzikova | 10.6.2013 o 23:07 | Karma článku: 6,53 | Prečítané:  1183x

Vôbec som si nevšimla, kedy z nás stiahli kožu a opäť ju niečím vyplnili, to len teraz zisťujem, že niečo nesedí, trčia z nás nitky a vnútro hrkoce. Ostáva nám len hmatom alebo palicou, celkom ako slepci, skúmať obsah vriec alebo hrdzavým nožom viesť nerovné čiary a nazerať do riek. A potom niekto vyrozpráva príbeh o ľuďoch, čo v sebe nemali nič, len plno tlejúcich uhlíkov a dve palice. Strašiaci v maku. Tí krehkí sú plní slov, šuchocú a rozpadávajú sa v nich všetky otčenáše sveta, iných možno prerezať a čítať z ich reliéfu, absorbujú do seba každého blízkeho človeka, sú v nich navrstvení.

Už druhý deň trvá závrat a sladkosť hodových koláčov. Sú vo mne kolotoče, hlasná hudba, balóny, čo uleteli z detských rúk, a nedeľné šaty obliate pivom, som niečí maturitný sloh na tému smútok.

Miesto svalov máš minulosť a kostru tvoria túžby, na nič iné tu nie je priestor.

Netvoríme letokruhy, ubúda z nás. Minule som videla ženu, čo sa úplne rozsypala, suché blato na chodníku, dym a netopiere. Sme len staré, deformované formy, myslí si o nás maturant.

Zaspávame každý na opačnej strane postele, úplne na kraji, celú noc obchádzame jazero, aby sme sa ráno mohli opäť stretnúť. Niekedy sa v noci zobudím a počujem včely, lietajú a bzučia, až kým nenájdu a nepokryjú všetky zrkadlá. A viac nemôžem spať, je vo mne cudzo, stehy sú čerstvé. Rozmýšľam, čo do mňa nasypali, čo tým nahradili. Nohy vo vode, kamene ma ťahajú na dno jazera.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?